Прізвище Галас утворилося від місцевого українського діалектизму угорського походження галас — "рибалка", що з каїазг — "те саме".
Прізвище Гасич, яке на Закарпатті значиться ще 1605 р., не могло утворитися від чеського апелятива hasic — "пожежник", тобто "той, що гасить".
Прізвище XV ст. Роман не могло утворитися від сучасного угорського етноніма готап — "румун", а могло постати лише від чоловічого імені Роман.
Прізвище Мартович не виводиться з жіночого імені Марта і суфікса -ович. Суфікс -ович є одвічно патронімним: він міг додаватися лише до чоловічих іменувань.
Прізвище Химишинець[/b], яке дехто прагне виводити з жіночого імені Хима, хоч насправді його утворено від андроніма Химиха — "дружина Хими" за допомогою андронімного суфікса -инець.
Прізвище Онишинець, яке нині невмотивовано записують Аннишинець, не могло утворитися від жіночого імені Анна власне за допомогою суфікса -инець чи від андроніма Анниха.
Прізвище прикметникового типу Драгуський мотивоване місцевим закарпатським ойконімом Драгово.
Офіційний варіант прізвища Фетько мотивований місцевою діалектною вимовою чоловічого імені Федько.
Прізвище Чолан, поширене на Хустщині, а раніше також на Тячівщині.
Прізвище Рак, поширене на Тячівщині та Хустщині, у Словаччині, Хорватії та Угорщині, у с. Раковець фіксується ще у XV ст.